Saules baterijas/paneļi

Saules baterijas jeb saules paneļi ir viens no veidiem, kā saglabāt apkārtējo vidi un ražot elektrību savām vajadzībām. Lai palielinātu Jūsu neatkarību no elektrības piegādātāja, piedāvājam Jums saules baterijas (Photovoltaic – PV). Tās saules enerģiju pārvērš elektrībā. Šīs iekārtas ir populārākas un efektīvākas par vēja ģeneratoriem, jo tās darbojas pēc principa “uzliki un aizmirsi”. Tas nozīmē, ka apkalpošanas izmaksas viņām ir minimālas vai arī nav nekādas. Šai sistēmai uzstādīšanas nosacījumi ir tādi paši kā saules kolektoriem: jābūt brīvai, saules apspīdētai vietai vēlams no dienvidu virziena. Zinot Jūsu patēriņu, var aprēķināt, cik saules baterijas nepieciešamas, lai pēc iespējas maksimāli samazinātu izdevumus par elektrību. Atšķirībā no saules kolektoriem, saules baterijas strādā visu gadu arī tad, ja nav tiešas (karstās) saules.

Saules bateriju sistēmas iedala divos veidos:
PV_grid

    ar pieslēgumu pie publiskā elektrotīkla,

  • + zemākas uzstādīšanas izmaksas
  • + iespēja izmantot pārpalikušo, tīklā nodoto elektrību par zemāku cenu tad, kad baterijas nedarbojas(neto uzskaites sistēma)
  • – iztrūkstošā elektrība jāpērk no piegādātāja

Iekārta sastāv no saules bateriju moduļiem un attiecīga pārveidotāja (invertora DC/AC). Saules bateriju sistēma darbojas un saražoto elektrību nodod elektrotīklā. “Divvirzienu” elektrības skaitītājs veic uzskaiti cik nodots un cik patērēts elektrības.

Pie šī veida var pieskaitīt arī sistēmas “Back Up”. Galvenā atšķirība ir tā, ka elektrība daļēji tiek uzglabāta akumulatoros. Pārveidotājs kontrolē elektrības patēriņu, saules bateriju ražošanas spēju un visu pārpalikumu nodod tīklā. Šāda sistēma elektrības pieslēguma pārtrūkuma gadījumā spēj patērētāju nodrošināt ilgu laiku, jo elektrība tiek ņemta no akumulatoriem un gaišajā diennakts laikā to paralēli ražo arī saules baterijas.

PV_of_grid

    bez pieslēguma pie publiskā elektrotīkla

  • + pilnīga neatkarība
  • – dārgākas uzstādīšanas izmaksas

Iekārta sastāv no saules bateriju moduļiem, akumulatoriem, akumulatoru lādētāja un attiecīga pārveidotāja (invertora DC/AC).Saules bateriju sistēma saražoto elektrību uzglabā akumulatoros, no kuriem tā pēc tam tiek tērēta elektroierīcēs. Šāds sistēmas risinājums dod pilnīgu neatkarību, bet ir jābūt rezerves ģeneratoram, kas ražos elektrību tad, kad ilgstoši nav bijis pietiekošs saules daudzums, lai saražotu elektrību. Šo risinājumu ir vērts apskatīt lauku rajonos, kur pieslēguma izveidošana ir dārga.

Saules baterijas var uzstādīt ne tikai mājsaimniecībās, bet arī jebkurā citā vietā, kur ir nepieciešamie nosacījumi sistēmas izvietošanai. Šobrīd saules bateriju sistēmas ir izdevīgas elektrības patērētājiem, kas dienas gaišajā laikā patērē daudz elektrības, piemēram biroju ēkām, kurās karstajā laikā strādā kondicionieri vai ražošanas ēkās kur darbojas iekārtas, kas daudz tērē elektrību. Ja uzstāda saules bateriju sistēmu, tad no elektrības piegādātāja iepirktās elektrības daudzums samazinās. Proti, iekārta Jums ražo elektrību par tirgus cenu. Jo dārgāka paliks elektrība, jo ātrāk iekārta sevi atpelnīs. Saules bateriju iekārtas darbojas līdz 25 gadiem saglabājot ne mazāk kā 80% efektivitāti. Tā ir investīcija ilgam laikam, kas noteikti sevi atpelnī ar lielu uzviju. Bez atbalsta programmām un pie šodienas elektrības cenām, iekārta sevi atpelnī apmēram 10 gados. Daudzi saka tas ir ilgi, bet kurš zema riska bizness dod vismaz 10% gadā?

Lielu popularitāti pasaulē iegūst abu sistēmu apvienojums. Sistēma ir pieslēgta elektrotīklam, bet primāri izmanto elektrību no saules baterijām un akumulatoros uzglabāto. Kad saules nav vai akumulatori tukši, tad elektrība tiek ņemta no tīklā. Šāds risinājums samazina iepirktās elektrības daudzumu par 75-80%. Kā elektrības uzglabātāji, tiek izmantoti jaunākās paaudzes litionu vai sālsūdens akumulatori.
Piedāvājam vairāku ražotāju saules baterijas.

Mūsu speciālisti veiks nepieciešamos aprēķinus un sniegs visu nepieciešamo informāciju. Droši rakstiet bio(at)bioen.lv vai zvaniet 29135508.
 

Mūsu pakalpojumus sniedzam visā Latvijas teritorijā. Objekta apskate līdz 50 EUR.