Saules paneļi

Saules paneļi jeb saules baterijas ir viens no veidiem, kā saglabāt apkārtējo vidi un ražot elektrību savām vajadzībām. Lai palielinātu Jūsu neatkarību no elektrības piegādātāja, piedāvājam Jums saules paneļus (Photovoltaic – PV). Tās saules enerģiju pārvērš elektrībā. Šīs iekārtas ir populārākas un efektīvākas par vēja ģeneratoriem, jo tās darbojas pēc principa “uzliki un aizmirsi”. Tas nozīmē, ka apkalpošanas izmaksas viņām ir minimālas vai arī nav nekādas. Šai sistēmai uzstādīšanas nosacījumi ir tādi paši kā saules kolektoriem: jābūt brīvai, saules apspīdētai vietai. Dienvidu virzienam vairs nav tik liela nozīme, jo krītot iekārtu cenām un uzlabojoties to efektivitātei, ir iespējas izmantot austrumu un rietumu plaknes. Zinot Jūsu patēriņu, var aprēķināt, cik saules paneļi nepieciešamas, lai pēc iespējas maksimāli samazinātu izdevumus par elektrību. Atšķirībā no saules kolektoriem, saules paneļi strādā visu gadu arī tad, ja nav tiešas (karstās) saules.

Saules paneļu sistēmas iedala divos veidos:
PV_grid

    ar pieslēgumu pie publiskā elektrotīkla,

  • + zemākas uzstādīšanas izmaksas
  • + iespēja izmantot pārpalikušo, tīklā nodoto elektrību par zemāku cenu tad, kad saules paneļi nedarbojas(neto uzskaites sistēma privātpersonām)
  • – iztrūkstošā elektrība jāpērk no piegādātāja

Iekārta sastāv no saules paneļiem un attiecīga pārveidotāja (invertora DC/AC). Saules paneļu sistēma darbojas un saražoto elektrību nodod elektrotīklā. “Divvirzienu” elektrības skaitītājs veic uzskaiti cik nodots un cik patērēts elektrības.

Pie šī veida var pieskaitīt arī sistēmas “Back Up”. Galvenā atšķirība ir tā, ka elektrība daļēji tiek uzglabāta akumulatoros. Pārveidotājs kontrolē elektrības patēriņu, saules paneļu ražošanas spēju un visu pārpalikumu nodod tīklā. Šāda sistēma elektrības pieslēguma pārtrūkuma gadījumā spēj patērētāju nodrošināt ilgu laiku, jo elektrība tiek ņemta no akumulatoriem un gaišajā diennakts laikā to paralēli ražo arī saules paneļi.

PV_of_grid

    bez pieslēguma pie publiskā elektrotīkla

  • + pilnīga neatkarība
  • – dārgākas uzstādīšanas izmaksas

Iekārta sastāv no saules paneļiem, akumulatoriem, akumulatoru lādētāja un attiecīga pārveidotāja (invertora DC/AC) vai invertora, kas spēj lādēt arī akumulatorus. Saules paneļu sistēma saražoto elektrību uzglabā akumulatoros, no kuriem tā pēc tam tiek tērēta elektroierīcēs. Šāds sistēmas risinājums dod pilnīgu neatkarību, bet ir jābūt rezerves ģeneratoram, kas ražos elektrību tad, kad ilgstoši nav bijis pietiekošs saules daudzums, lai saražotu elektrību. Šo risinājumu ir vērts izskatīt vietās, kur pieslēguma izveidošana ir dārga.

Saules paneļus var uzstādīt ne tikai mājsaimniecībās, bet arī jebkurā citā vietā, kur ir nepieciešamie nosacījumi sistēmas izvietošanai. Šobrīd saules paneļu sistēmas ir izdevīgas elektrības patērētājiem, kas dienas gaišajā laikā patērē daudz elektrības, piemēram biroju ēkām, kurās karstajā laikā strādā kondicionieri vai ražošanas ēkās kur darbojas iekārtas, kas daudz tērē elektrību. Ja uzstāda saules paneļu sistēmu, tad no elektrības piegādātāja iepirktās elektrības daudzums samazinās. Proti, iekārta Jums ražo elektrību par tirgus cenu. Jo dārgāka paliks elektrība, jo ātrāk iekārta sevi atpelnīs. Saules paneļu iekārtas darbojas līdz 25 gadiem saglabājot ne mazāk kā 80% efektivitāti. Tā ir investīcija ilgam laikam, kas noteikti sevi atpelnī ar uzviju. Brīvo līdzekļu investēšana saules sistēmā nodrošina tos pret inflāciju un dod lielāku ieguvumu, kā depozīts bankā.

Piedāvājam vairāku ražotāju saules paneļus.

Mūsu speciālisti veiks nepieciešamos aprēķinus un sniegs visu nepieciešamo informāciju. Droši rakstiet bio(at)bioen.lv vai zvaniet 29135508.
 

Mūsu pakalpojumus sniedzam visā Latvijas teritorijā. Objekta apskate līdz 100 km attālumam 80 EUR. Jūs saņemat konsultāciju uz vietas un precīzu tāmi sistēmas izmaksām. Ja izvēlaties mūsu piedāvājumu, tad šī summa tiek atņemta no kopējām sistēmas izmaksām.