Saules kolektori

Saules kolektori ir jau pierasta sastāvdaļa Latvijas jumtu ainavās un īpašnieki ne tikai saaudzē vidi, bet arī ekonomē līdzekļus, jo energoresursi lētāki vairs nepaliek. Saules kolektori vairs nav tikai dienvidu zemju eksotiskas iekārtas, ko redzam ekskursijās, bet realitāte, ka saules kolektori sevi labi pierāda arī mūsu platuma grādos. Saules kolektori savu attīstību ir sākuši pagājušā gadusimta otrajā pusē un no sākotnējām iekārtām tie ir uzlaboti tik tālu, ka saules kolektori efektīvi darbojas arī Zviedrijā un Somijā, valstīs, kas atrodas tālāk uz ziemeļiem no Latvijas.

Mēs piedāvājam uzstādīt vācu ražotāju Wagner Solar un ThermoSolar saules kolektorus ūdens sildīšanai un apkures sistēmas atbalstam. Šo ražotāju saules kolektori ir kvalitatīvas un efektīvas iekārtas. Tās piedalās regulāri testos un iegūst uzvaras dažādās kategorijās. Lai iegūtu papildus informāciju par iekārtām, aicinām apmeklēt ražotāju mājas lapas (spiediet ražotāja nosaukumu).

Uzstādītie saules kolektori samazina slodzi pamata apkures sistēmām un tās nenolietojās tik ātri. Gadā tās vidēji ir 1500 stundas. Uzstādītie saules kolektori pagarina darbības laiku gāzes, dīzeļdegvielas vai granulu katlu degļiem kā arī siltumsūkņu kompresoriem.

Shēma

Galvenās šādas sistēmas komponentes ir: saules kolektori, karstā ūdens akumulators (ūdens tvertne, “boileris”), vadības bloks, sūkņu grupa, drošības grupa un savienojošās caurules. Ja Jums jau ir piemērots siltuma akumulators, tad izdevumi par šo sistēmas komponenti atkrīt. Akumulācijas tvertnes, kas nav tieši ražotas, lai izmantotu saules enerģiju, var izmantot, ja sistēmā uzstāda siltummaini. Lai saules sistēma darbotos efektīvi, ir nepieciešama saules apspīdēta vieta, kur uzstādīt saules kolektorus. Vislabāk, ja tā ir apspīdēta tieši no dienvidiem. Tas var būt gan jumts, gan ēkas fasāde, gan brīva neaizēnota vieta uz zemes. Kolektorus var montēt arī pie fasādēm un uz jumtu plaknēm, kas ir pret austrumiem vai rietumiem. Šajos gadījumos ir jāpalielina kolektoru skaits, lai iegūtu to pašu enerģijas daudzumu.

Saules kolektori ir efektīvi ne tikai mājsaimniecībā, bet arī citās vietās, kurās tiek patērēts daudz siltumenerģijas visu cauru gadu. Tādas vietas ir viesnīcas, restorāni, lielveikali, sporta klubi, baseini, slimnīcas, daudzdzīvokļu mājas, zemnieku saimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumi. Jo lielāks ir ūdens patēriņš un sistēmas noslogojums, jo ātrāk tā atmaksājas. Saules kolektoru sistēmas rentabilitāte ir līdz pat 25% gadā. Tas ir iespējams, ja lielu ūdens daudzumu katru dienu sildāt ar elektrību.

Montāžas un iekārtas izmaksas varam pateikt pēc objekta apskates. Izbraukums uz objektu (līdz 100km) 80 EUR. Ja Jums ir radusies interese par saules kolektoru sistēmām, tad sazinieties ar mums rakstot bio(at)bioen.lv vai zvanot 29135508, un mūsu speciālists sniegs Jums visu nepieciešamo informāciju, konsultēs Jūs un pie Jums uz vietas veiks saules kolektoru visatbilstošākās vietas atrašanu.

Mūsu pakalpojumus sniedzam visā Latvijas teritorijā.