Saules bateriju ražotā enerģija tikai pašu patēriņam

Ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs nav iedzīvotājiem draudzīgas atbalsta sistēmas tiem, kas uzstāda un izmanto elektrību no saules baterijām. Latvijā esošā NETO sistēma nav tās labākais risinājums, lai ieinteresētu uzstādīt videi draudzīgas enerģijas iegūšanas iekārtas. Iegūtais ekonomiskais efekts ir zems un tas nekādi neveicina cilvēku interesi. Lai novērstu šo problēmu, tiek meklēti labākie risinājumi. Visiem risinājumiem galvenais uzstādījums ir savas saražotās elektrības maksimāls izmantojums pirms nodošanas tīklā. Te lielākoties tiek piedāvātas sistēmas ar akumulatoriem, kuros uzkrāj saules bateriju saražoto elektrību. Tas tāpēc, ka pa dienu, kad saule spīd un visi ir darbā, tad mājās elektrību daudz netērē. Attiecīgi vakarā, kad mājas patēriņš aug, nav saules, kas to kompensē. Tāpēc tiek uzstādīti dārgi akumulatori un tajos uzkrāto elektrību izmanto tad, kad tas vajadzīgs. Risinājums ir dārgs un arī akumulatoru uzlādes/izlādes ciklu skaits ir ierobežots. Akumulatori pēc dažiem gadiem jāmaina.

Tiem, kas tērē daudz silto vai karsto ūdeni efektīvāk ir uzstādīt saules kolektorus un tādējādi iegūt ekonomiju. Sistēmas uzstādīšana saistīta ar salīdzinoši lieliem montāžas darbiem un ne vienmēr ir vietas akumulācijas tvertnēm.

Lai šo problēmu risinātu Austrijas firma my-PV ir radusi iespēju iegūt karsto ūdeni izmantojot tieši saules bateriju saražoto elektrību. Ir vairāki risinājumi, bet visiem kopējais ir elektriskais tens, kurš ieslēdzas tad, kad spīd saule un nodrošina pilnīgi visas saražotās elektrības izmantošanu saimniecībā, tīklā nenododot ne kWh. Uzstādīšanas darbi minimāli. Jāizvelk tikai elektrības kabeļi un nekādu kapara cauruļu.

Arī mēs piedāvājam šos sistēmu risinājumus un intereses gadījumā droši griezieties pie mums. Vairāk informācijas par šiem risinājumiem varat iegūt my-PV mājas lapā.